112CNQ030ASL
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
112CNQ030ASL
Pacchetto:
D-61-8-SL
Descrizione:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V D618SL
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package D-61-8-SL
Current - Reverse Leakage @ Vr 3.5 mA @ 30 V
Series -
Package / Case D-61-8-SL
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 490 mV @ 55 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 55A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C