LOCTITE
Prodotto No:
1188099
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
STYCAST 2762FT BLK 3# INDIVIDUAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$147.5065
$147.5065
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Usable Temperature Range | -4°F ~ 446°F (-20°C ~ 230°C) |
| Storage/Refrigeration Temperature | 64.4°F ~ 77°F (18°C ~ 25°C) |
| Digi-Key Storage | - |
| Color | Black |
| Thermal Conductivity | 1.34W/m-K |
| Size / Dimension | 3 lb Container |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Series | LOCTITE® Stycast 2762FT |
| Type | Epoxy, 2 Part (Order Catalyst Separately) |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| Mfr | LOCTITE |
| Features | - |
| Shelf Life | 18 Months |
| Package | Bulk |