11PM-K241U
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
11PM-K241U
Descrizione:
STEP MOTOR HYBRID UNIPOLAR 24V
In magazzino : 10
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Diameter - Shaft 0.197" (5.00mm)
Rotor Inertia 16gcm²
Termination Style Connector
Steps per Revolution 200
Current Rating (Amps) 1.1 A
Approval Agency -
Voltage - Rated 24VDC
Coil Resistance 3.4 Ohms
Size / Dimension Square - 1.102" x 1.102" (28.00mm x 28.00mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing 0.910" (23.11mm)
Weight -
Length - Shaft and Bearing 0.787" (20.00mm)