Casa / Tape / 1200-PRINTED-2X100FT
minImg
1200-PRINTED-2X100FT
3M
Prodotto No:
1200-PRINTED-2X100FT
Produttore:
3M
Descrizione:
2"X100' PRINTED BULK TEMFLEX PIP
Guida per l'utente
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature -
Thickness - Adhesive -
Color Black
Backing, Carrier PVC (Poly Vinyl Chloride)
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Thickness 0.0100" (10.0 mils, 0.254mm)
Series Temflex™ 1200
Length 100' (30.5m) 33.3 yds
Shelf Life Start -
Mfr 3M
Temperature Range -54°F ~ 176°F (-48°C ~ 80°C)
Shelf Life -
Package Bulk
Tape Type Electrical
Width 2.00" (50.80mm)