12038VA-48L-ET-E0
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
12038VA-48L-ET-E0
Descrizione:
FAN AXIAL 120X38MM 48VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 110.2 CFM (3.09m³/min)
Noise 44.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.180A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 48VDC
Product Status Active
Voltage Range 40 ~ 52.8VDC
RPM 2900 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.345 in H2O (86.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 120mm L x 120mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Plastic
Series 12038VA
Power (Watts) 8.6 W