1206HS-560EGTS
Delta Electronics/Components
Prodotto No:
1206HS-560EGTS
Descrizione:
FIXED IND 56NH 1A 140 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 55 @ 300MHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.140" L x 0.085" W (3.56mm x 2.16mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 140mOhm
Inductance 56 nH
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.45GHz