1206HS-561EGTS
Delta Electronics/Components
Prodotto No:
1206HS-561EGTS
Descrizione:
FIXED IND 560NH 460MA 1.34OHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 35 MHz
Q @ Freq 45 @ 150MHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 460 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.140" L x 0.085" W (3.56mm x 2.16mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.34Ohm
Inductance 560 nH
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Frequency - Self Resonant 470MHz