Casa / Fuses / 1206SFS150F/63-2
minImg
1206SFS150F/63-2
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
1206SFS150F/63-2
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 63VDC 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.23
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.15 Ohms
Color -
Approval Agency UL
Current Rating (Amps) 1.5 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W x 0.038" H (3.20mm x 1.60mm x 0.97mm)
Product Status Obsolete
Series SFS
Voltage Rating - DC 63 V