1206X475M160CT
Walsin Technology Corporation
Prodotto No:
1206X475M160CT
Descrizione:
CAP CER 4.7UF 16V X5R 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 4.7 µF