1210R-122F
API Delevan Inc.
Prodotto No:
1210R-122F
Produttore:
API Delevan Inc.
Descrizione:
FIXED IND 1.2UH 497MA 750MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Tolerance ±1%
Current Rating (Amps) 497 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 750mOhm Max
Inductance 1.2 µH
Series 1210R
Type -
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 100MHz