12KPE28CAH
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
12KPE28CAH
Pacchetto:
P600
Descrizione:
TVS DIODE 28VWM BI
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 252.7A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 12000W (12kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series Automotive, AEC-Q101, 12KPExxH
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 47.5V
Package / Case Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V