12LF-78PT-40
mightyZAP
Prodotto No:
12LF-78PT-40
Produttore:
mightyZAP
Descrizione:
Micro/Mini Linear Servo Actuator
In magazzino : 8
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed 0.34 in/s (8.5 mm/s)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Construction Ball Screw
Ingress Protection IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Termination Style Cable with Connector
Approval Agency -
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Series 12Lf (Force Control)
Accuracy ±60µm
Type Linear Actuator
Load Force (Static) -
Feedback Type Potentiometer
Motor Type Brushed (Coreless)
Mfr mightyZAP
Duty Cycle 50%
Features Integrated Controller
Load Force (Dynamic) 35.07lbf (156.0N)
Stroke Length 1.575" (40.00mm)