1309P100
Nidec Components Corporation
Prodotto No:
1309P100
Descrizione:
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Guida per l'utente
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 19
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Square - 0.374" x 0.374" Face (9.50mm x 9.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 10 Ohms
Series 1309
Power (Watts) 0.5W, 1/2W