1331-472H
API Delevan Inc.
Prodotto No:
1331-472H
Produttore:
API Delevan Inc.
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 136MA 2.4OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 136mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 136 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.4Ohm Max
Inductance 4.7 µH
Series 1331
Type -
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 70MHz