135D158X9010K6
Vishay Sprague
Prodotto No:
135D158X9010K6
Descrizione:
CAP TANT 1500UF 10% 10V AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Manufacturer Size Code K
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.390" Dia x 1.062" L (9.91mm x 26.97mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1500 µF