135HC6700K2EM8
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
135HC6700K2EM8
Descrizione:
CAP FILM 1.33UF 700VAC CHAS MT
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 1.193" (30.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination Threaded, Female
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.205" L x 2.598" W (56.00mm x 66.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 0.3 mOhms
Ratings -
Series HC6
Voltage Rating - DC -
Package / Case Nonstandard
Voltage Rating - AC 700V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 1.33 µF