Casa / Boxes / 1418N4SSE10
minImg
1418N4SSE10
Hammond Manufacturing
Prodotto No:
1418N4SSE10
Descrizione:
BOX S STEEL NATURAL 24"L X 20"W
Guida per l'utente
Area (L x W) 480in² (3097cm²)
Color Natural
Material Metal, Stainless Steel
Size / Dimension 24.000" L x 20.000" W (609.60mm x 508.00mm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Weight 66 lbs (29.9 kg)
Ratings IP66, JIC EGP-1-1967, NEMA 3R,4,4X,12,13, UL-508
Design Hinged Door, Lid
Thickness 14 Gauge
Series 1418
Shipping Info Shipped from Digi-Key
Container Type Box
Mfr Hammond Manufacturing
Features Interior Panels, Mounting Flange
Height 10.000" (254.00mm)