Casa / Boxes / 1447SE12
minImg
1447SE12
Hammond Manufacturing
Prodotto No:
1447SE12
Descrizione:
BOX STEEL GRAY 30"L X 25.380"W
Guida per l'utente
Area (L x W) 761in² (4910cm²)
Color Gray
Material Metal, Steel
Size / Dimension 30.000" L x 25.380" W (762.00mm x 644.65mm)
Material Flammability Rating -
Product Status Obsolete
Weight 100 lbs (45.4 kg)
Ratings IP54, JIC EGP-1-1967, NEMA 12,13, UL-508
Design Hinged Door, Lid
Thickness 14 Gauge
Series 1447S
Shipping Info Drop shipped from the Manufacturer's Warehouse
Container Type Box
Mfr Hammond Manufacturing
Features Interior Panels
Height 12.000" (304.80mm)