145LC5112K5PM8
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
145LC5112K5PM8
Descrizione:
CAP FILM 1.4UF 1.1KVAC CHAS MT
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 2.146" (54.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination Threaded, Female
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.937" L x 3.937" W (100.00mm x 100.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.2 mOhms
Ratings -
Series LC5
Voltage Rating - DC -
Package / Case Nonstandard
Voltage Rating - AC 1100V (1.1kV)
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 1.4 µF