14A-2.5-10B1
Pulse Electronics
Prodotto No:
14A-2.5-10B1
Produttore:
Pulse Electronics
Descrizione:
PWR XFMR LAMINATED 2.5VA TH
Guida per l'utente
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 28.58mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation -
Secondary Winding(s) Single, Multiple Taps
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 41.28mm L x 33.32mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 500mA, Series 250mA
Weight 0.25 lb (113.4 g)
Primary Winding(s) Dual
Series International PC Plug-In
Type Laminated Core
Power - Max 2.5VA
Mfr Pulse Electronics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 5V, Series 10V