150333K1000FE
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
150333K1000FE
Descrizione:
CAP FILM 0.033UF 10% 1KVDC AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia x 1.102" L (8.50mm x 28.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series 150
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.033 µF