Casa / AC Fans / 15038PB-B2K-EA-00
minImg
15038PB-B2K-EA-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
15038PB-B2K-EA-00
Descrizione:
FAN 150MM X 172MM X 38MM 200VAC
Guida per l'utente
Air Flow 166.0 CFM (4.65m³/min)
Noise 50.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.130A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 220VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2600 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Aluminum
Features -
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.472 in H2O (117.6 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Plastic
Series 15038PB
Power (Watts) 26.00W