150394K630QF
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
150394K630QF
Descrizione:
CAP FILM 0.39UF 10% 630VDC AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.571" Dia x 1.299" L (14.50mm x 33.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series 150
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.39 µF