150824J250HE
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
150824J250HE
Descrizione:
CAP FILM 0.82UF 5% 250VDC AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.374" Dia x 1.102" L (9.50mm x 28.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series 150
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.82 µF