150D336X5020R2B
Vishay Sprague
Prodotto No:
150D336X5020R2B
Descrizione:
CAP TANT 33UF 5% 20V AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 33 µF