150E2C5.5
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
150E2C5.5
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE CARTRIDGE 150A 5.5KVAC
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Applications Transformer Protection
Response Time -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 150A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 80kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 15.875" L x 3.000" W x 6.380" H (403.23mm x 76.20mm x 162.05mm)