SMC Diode Solutions
Prodotto No:
151CMQ040
Produttore:
Pacchetto:
TO-249
Batch:
-
Descrizione:
150A, 40V, TO-249, POWER MODULES
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$45.5335
$45.5335
10
$40.56975
$405.6975
100
$35.610085
$3561.0085
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-249 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 mA @ 40 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-249AA (Modified), D-60 |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 710 mV @ 75 A |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Box |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 75A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | 151CMQ |