152D277X9010R2TE3
Vishay Sprague
Prodotto No:
152D277X9010R2TE3
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP TANT 270UF 10% 10V AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TANTALEX®, 152D
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 270 µF