152D395X9020A2T
Vishay Sprague
Prodotto No:
152D395X9020A2T
Descrizione:
CAP TANT 3.9UF 10% 20V AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 3.9 µF