152D476X0050S2G
Vishay Sprague
Prodotto No:
152D476X0050S2G
Descrizione:
CAP TANT 47UF 20% 50V AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code S
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 47 µF