1589H42C1
Hammond Manufacturing
Prodotto No:
1589H42C1
Descrizione:
POWER STRIP 42" 20A 7OUT 6'CR
Guida per l'utente
Connector - AC Output NEMA 5-20R
Housing Material Aluminum
Approval Agency CSA, UL
Current - Max 20A
Mounting Type Bench, Rack, Wall
Product Status Active
Weight -
Series 1589
Type PDU (Power Distribution Unit)
Overload Protection Circuit Breaker(s)
AC Outlets 7
Cord Length 6' (1.83m)
Energy -
Region Utilized North America
Connector - AC Input NEMA L5-20P
Mfr Hammond Manufacturing
Features -
Package Bag
Media Lines Protected -
Voltage - Input 120V