15BJ130CA
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
15BJ130CA
Pacchetto:
SMBF
Descrizione:
TVS DIODE 130VWM 209VC SMBF
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.2A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 144V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMBF
Series 15BJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 209V
Package / Case DO-221AA, SMB Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 130V