Casa / TVS Diodes / 1.5CE30CA TR PBFREE
minImg
1.5CE30CA TR PBFREE
Central Semiconductor Corp
Prodotto No:
1.5CE30CA TR PBFREE
Pacchetto:
DO-201
Descrizione:
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO201
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 36A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 28.5V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 41.4V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 25.6V