1.5KE16A-TB
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
1.5KE16A-TB
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC DO201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 67.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 15.2V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series 1.5KE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 22.5V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13.6V