Casa / TVS Diodes / 1.5KE18CA-AP
minImg
1.5KE18CA-AP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
1.5KE18CA-AP
Pacchetto:
DO-201AE
Descrizione:
Interface
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 60.3A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 17.1V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201AE
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 25.2V
Package / Case DO-201AE, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15.3V