1.5KE250AG
onsemi
Prodotto No:
1.5KE250AG
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
TVS DIODE 214VWM 344VC AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 237V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Series Mosorb™
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 344V
Package / Case DO-201AD, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 214V