1.5KE27AH
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
1.5KE27AH
Pacchetto:
DO-201
Descrizione:
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC DO201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 42A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 25.7V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series Automotive, AEC-Q101, 1.5KE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 37.5V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 23.1V