1.5KE350-B
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
1.5KE350-B
Produttore:
Littelfuse Inc.
Pacchetto:
DO-201
Descrizione:
TVS DIODE 300VWM 506.1VC DO201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 315V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-201
Series 1.5KE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 506.1V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 300V