1.5KE36A-HF
Comchip Technology
Prodotto No:
1.5KE36A-HF
Produttore:
Comchip Technology
Descrizione:
DIODE TVS 30.8VWM 49.9VC DO-201A
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 30.06A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 34.2V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series 1.5KE-HF
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 49.9V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30.8V