1.5KE440-B
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
1.5KE440-B
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
TVS DIODE 376VWM 632.1VC DO201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 396V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-201
Series 1.5KE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 632.1V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 376V