1.5KE440A/B
YAGEO
Prodotto No:
1.5KE440A/B
Produttore:
YAGEO
Descrizione:
1.5KE, DO-201, 376V, 602V, BOX
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 418V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series 1.5KE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 602V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 376V