Casa / TVS Diodes / 1.5KE91CA-E3/51
minImg
1.5KE91CA-E3/51
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
1.5KE91CA-E3/51
Pacchetto:
1.5KE
Descrizione:
TVS DIODE 77.8VWM 125VC 1.5KE
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 86.5V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1.5KE
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 125V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 77.8V