15KP20CA
MDE Semiconductor Inc
Prodotto No:
15KP20CA
Pacchetto:
P600
Descrizione:
TVS DIODE BP 20VRWM 34.3VC
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 440.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.34V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 15KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 34.3V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V