15KP40CA
MDE Semiconductor Inc
Prodotto No:
15KP40CA
Pacchetto:
P600
Descrizione:
TVS DIODE BP 40VRWM 65.8VC
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 229.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 44.7V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 15KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 65.8V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 40V