15KPA12A
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
15KPA12A
Produttore:
Littelfuse Inc.
Pacchetto:
P600
Descrizione:
TVS DIODE 12VWM P600
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) -
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) -
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 15KPA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp -
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V