15KPA90CA-B
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
15KPA90CA-B
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
TVS DIODE 90VWM 145.6VC P600
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 103.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 100.5V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 145.6V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 90V