1.5SMC12AT3
onsemi
Prodotto No:
1.5SMC12AT3
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
SMC
Descrizione:
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC SMC
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 90A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 11.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMC
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 16.7V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10.2V