1.5SMC200
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
1.5SMC200
Pacchetto:
DO-214AB (SMC)
Descrizione:
1500W, 200V, 10%, UNIDIRECTIONAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.4A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 180V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series 1.5SMC
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 287V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 162V