1.5SMC43CA
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
1.5SMC43CA
Pacchetto:
DO-214AB (SMC)
Descrizione:
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC DO214AB
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 26A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 40.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series 1.5SMC
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 59.3V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36.8V