1.5SMC51H
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
1.5SMC51H
Descrizione:
1500W, 51V, 10%, UNIDIRECTIONAL,
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 45.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 73.5V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 41.3V